torsdag 11. mars 2010 | Logg inn
 
 

Vil ta collegestudenter for piratkopiering

Antallet klager på studenter for piratkopiering av filer ved ulike colleger i USA har økt med flere tusen i år enn i forhold til i fjor.
Det er musikkindustrien, hovedsaklig representert av Recording Industry Association of America, RIAA, som sender inn alle klagene.

Jonathan Lamy, en talsperson for RIAA sier til the guardian at studenter er de verste lovbryterne fordi de vet at studenter har høyhastighetstilgang på internett og mer tid enn penger.

Ohio University ligger på topp med absolutt flest klager.

Studentene som blir tatt varierer straffen fra en advarsel via mail til utvisning i hele semestre.

Hittil har RIAA klaget på over 15 000 studenter på 25 ulike universiteter, skriver Associated Press.

Les også:

  1. Vil buktes med frafallet på ingeniørstudenter - Vi har jo et kontinuerlig fokus på vårt pedagogiske...
  2. BI og NTNU har ulike strategier i kontakt med næringslivet. 3 Mars kun vi les en artikkel på forbruker.no om...
  3. 80 BI-studenter mistenkes for eksamensjuks Så mange som 80 studenter ved BI mistenkes nå for...
  4. Ivrige ex.phil.-studenter må snu i døra Semesterets ex.phil.-studenter ved NTNU har sett seg nødt til å...
  5. Trondheimsstudenter gir blaffen i standard I Oslo står det ca. 200 tomme studentboliger. Grunnen...
 
 
 

This website uses IntenseDebate comments, but they are not currently loaded because either your browser doesn't support JavaScript, or they didn't load fast enough.

Kommentarer

Ingen kommentarer så langt.
  • Legg igjen en kommentar
     
    Your gravatar
    Your Name
     
     
     
     
     
 
Om Radio Revolt

Radio Revolt er studentradioen i Trondheim. Vi sender på FM 100 og FM 106.2 mellom 10-18 på hverdager, 15-22 på lørdager og 13-19 på søndager. I tillegg kan du høre oss på nett hele døgnet.

Les mer »
Ansvarlig redaktør

Olav Nikolai Kvarme

Ofte stilte spørsmål

Gå til vår FAQ-side »

Kontakt oss

Telefon: +47 73 51 88 88
E-post: post@radiorevolt.no
Besøksadresse: Singsakerbakken 2E, 7030 Trondheim (Lucas-bygget)
Postadresse: Elgesetergate 1, 7030 Trondheim